Údržba (praní, žehlení)

Většina oblečení se vyrábí z moderních PES materiálů. Látky jsou zhotoveny z mikrovláken, což jsou velice jemná vlákna spletené do nití. Tímto způsobem se (kromě jiného), dosáhne vynikajících fyzikálních vlastností tkanin a vysoké funkčnosti výrobků při sportovní činnosti. Bohužel nevýhodou těchto tkanin je určitá náchylnost k mechanickému poškození a nutná opatrnost při údržbě.

Při údržbě je nutné dodržovat pokyny uvedené na štítku uvnitř výrobku. Většina výrobků se nesmí prát při teplotě vyšší než 40°C, nesmí se žehlit, nesmí se používat sušička a ani chemické čištění. Při praní je nevhodné používat prací prášky, které obsahují agresivní nebo oxidační činidla. Nedodržením těchto pokynů může časem dojít k degradaci materiálů i nasublimovaných barev. 

Pro praní silně znečištěného oblečení (např. od bahna), se osvědčilo co nejdříve oblečení namočit do vody, nechat důkladně odmočit, a pak po částech ručně vyprat mýdlem.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení