Materiály a vložky

Pro naše výrobky používáme materiály navržené především pro cyklistiku. Jde o špičkové funkční italské a švýcarské materiály zhotovené z převážně z PES mikrovláken nebo v kombinaci s mikrovlákny EA, CA, PA, PU. (PES-polyester, EA-elastan, CA-carbon, PA-polyamid, PU-polyuretan) 

Použité materiály: Dresy BASIC - POLO Na dresech BASIC je použita letní dresovina POLO (100% PES, 135g/m2). Materiál je lehký, příjemně hladký, středně elastický. Vzhled - malá vmáčknutá očka, matný povrch. POLO_u

Dresy RACE - COOLMAXDresy RACE jsou vyrobeny z letní dresoviny COOLMAX Extreme (100% PES coolmax® extreme, 150g/m2). Coolmax je modifikované čtyřkomorové vlákno, vyvinuté firmou Dupont, mající unikátní tvarovaný průřez, což zvyšuje odvod potu z povrchu těla. Dresy z tohoto materiálu jsou pohodlné, příjemně se nosí i při vysokých teplotách v létě, a zároveň nejsou extrémně tenká. 

COOLMXe

Dresy ELITE - CARBON, SPEED, APIX Na dresy ELITE jsou použity nejlepší možné materiály pro letní cyklistické dresy. Jde o nejvyšší řadu materiálu, který je momentálně na trhu k dispozici. Na přední a zadní díly je použit materiál CARBON Air (76%PES, 20%EA, 4%C-vlákna). Díky přídavku uhlíkatého vlákna vyniká materiál CARBON Air perfektní funkcí odvodu potu z povrchu těla a zachováním tepelného komfortu. Materiál je lehký, extra prodyšný, příjemný na omak. Rukávy jsou zhotoveny z materiálu SPEED (80%PES, 20%EA, 185g/m2). Pro ještě lepší prodyšnost je na bocích použit materiál APIX (93%PES, 7%EA, 110g/m2), což je mírně transparentní materiál s výraznými síťovanými oky.

   Car_Spee_Apx

Kraťasy BASIC - LYCRA POWERKalhoty řady BASIC jsou zhotoveny z materiálu LycraPower (75%PA, 25%PoLy, 225g/m2), vložka Deva Premium, ukončení nohavic je manžetou se silikonovou gumičkou

. Power Lycra

Kraťasy ELITE - CARBON EA, POWER LYCRA Krťasy řady ELITE jsou zhotovena z kombinací materiálu CARBON Elastic Air (59%PES, 4%PA, 35%PoLy, 2%C-vlákna, 225g/m2) a z materiálu LycraPower. Vložka je dodávána EVO PORON, ukončení nohavic je sublimovanou manžetou se silikonovými body.Dámské kraťasy mají mírně odlišný střih, kratší nohavičky a dámskou vložku EVO PORON.

Carbon_kratasy

Kraťasy dětské Dětské kraťasy jsou zhotoveny ve stejném provedení a ze stejných materiálů jako kraťasy BASIC pro dospělé.

Silikonové gumičkyDresy RACE jsou v pase ukončeny silikonovou gumičkou. Tato 2,5cm široká gumička s pásem silikonu zamezuje vyhrnování dresu za jízdy. 

silikonova gumicka v pase

Sublimované manžety se silikonovými bodySublimovaná manžeta ukončuje dres ELITE v pase. Na manžetu může být natisknut design, z vnitřní strany je pokryta silikonovými body, které zamezují vyhrnování dresu za jízdy. Podobná manžeta se za stejných důvodů dává i na ukončení rukávů.

sublimovana manzeta v pase

Cyklistické vložky DEVA PremiumPro kalhoty řady BASIC používáme vložku Deva Premium, což je bezešvá anatomicky tvarovaná cyklovložka, určená jak pro použití na silnici, tak i pro jízdu v terénu a na dráze. Povrch vložky je vyroben z materiálu Meryl Actisystem®, což je velmi lehké a trvanlivé vlákno s antibakteriálními účinky díky iontům stříbra, které jsou přímo součástí tkaniny.

2021_vlozka_DEVAx Cyklistické vložky EVO Poron Kalhoty řady ELITE jsou dodávány s vložkou EVO Poron. Koncept EVO je luxusní anatomická cyklovložka v bezešvém, vícevrstvém provedení s pěnovým Hi-Tech materiálem PORON od firmy TM, který dokáže skvěle pohltit otřesy a vibrace. Je určena pro použití jak pro silniční, tak i pro MTB cyklistiku.

2021_vlozka_EVO

Zpět do obchodu